۶ فیلم و سریال برای برنامه نویس ها

۶ فیلم و سریال برای برنامه نویس ها

اگر در حوزه کامپیوتر فعالیت میکنید شاید بعضی اوقات حوصله ادامه کار رو نداشته باشید و به دنبال فیلم و سریال هایی مرتبط با شغلتون هستید به همین دلیل من میخوام توی این مقاله به شما ۶ فیلم و سریال برای برنامه نویس ها که حتما باید ببیند رو به شما معرفی کنم.

 

سیلیکون ولی (Silicon Valley)

میتونم به جرئت بگم که سیلیکون ولی یکی از بهترین سریال هایی بود که تماشا کردم ،این مجموعه تلویزیونی در ژانر کمدی است که از شبکه HBO پخش میشد. داستان سریال در مورد تیم استارتاپی کوچک به نام Pied Piper است که سعی دارند کسب و کار خودشان را گسترش دهند ولی با چالش هایی روبرو میشوند.

سیلیکون ولی
۶ فیلم و سریال برای برنامه نویس ها

اگر برنامه نویس هستید حتما به شما پیشنهاد میکنم که این سریال رو ببینید چون یک جور شعله در شما ایجاد میکنه که به کار خود خیلی بیشترعلاقه پیدا میکنید یا حتی شاید به فکر ساخت استارتاپ افتادید. این سریال ۶ فصل و ۵۳ قسمت دارد که فصل آخر آن در سال ۲۰۱۹ به پایان رسید. شاید برای شما جالب باشه که این مجموعه تلویزیونی در سایت IMDB نمره ۸.۵ رو گرفته است.

مستر روبات (Mr.Robot)

داستان سریال درباره هکر و مهندس امنیت کامپیوتر به نام الویت آلدرسون(رامی ملک) است که ازاختلال اضطراب اجتماعی و افسردگی اساسی رنج میبرد. الویت توسط مردی ناشناس به اسم آقای ربات که رهبر گروه هکری به نام اف‌سوسایتی است دعوت به گروه می‌شود تا بتوانند با هک کردن شرکت بزرگ «ای کورپ» بدهی بسیاری از مردم را پاک و علیه سرمایه‌داری قیام کنند. این سریال در ۴ فصل و ۴۵ قسمت تولید و پخش شده است که اخرین فصل آن در سال ۲۰۱۹ پخش شد.

مستر روبات

آینه سیاه (Black Mirror)

یک سریال آنتولوژی (Anthology) که در هر قسمت یک داستان جدا از تاثیر تکنولوژی های آینده بر زندگی انسان ها را روایت میکند، این سریال توانست نقد های بسیار مثبتی از سوی منتقد ها دریافت کند و همچنین توانست نمره ۸.۸ رو از IMDB دریافت کند. اگر به فکر ایده های جدید هستید یا دوست دارید ببینید که آینده تکنولوژی میتونه به کدوم سمت بره؟ خوب یا بد؟ حتما این سریال رو تماشا کنید.

آینه - سیاه

 

ماتریکس (The Matrix)

میرسیم به سه گانه مورد علاقه خودم البته اگه نسخه چهارم رو حساب نکنیم. این فیلم با بازی کیانو ریوز توانسته لقب یکی بهترین فیلم سینمایی دنیا رو مال خودش بکنه، داستان فیلم در مورد هکری به نام نئو است که احساس میکند یک مشکلی وجود دارد. نسخه اول این فیلم در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و توانست نمره ۸.۷ را مال خود کند. در سال ۲۰۲۱ نسخه چهارم این فیلم منتشر شد که تبدیل به یک شکست برای این مجموعه شد . اگر موفق به دیدن این فیلم نشدید همین الان پیشنهاد میکنم شروع به دیدن بکنید چون واقعا یه شاهکار رو از دست دادید.

ماتریکس

شبکه اجتماعی (The Social Network)

داستان فیلم در مورد مارک زاکربرگ و چگونگی ساخت  فیسبوک است که توانست نظر منتقدان رو به خودش جذب کند. این فیلم سال ۲۰۰۷ به کارگردان معروف هالیوود، دیوید فینچر بر روی پرده سینما رفت. فیلم شبکه های اجتماعی توانست نامزد ۷ جایزه اسکار بشود و نمره ۷.۷ IMDB رو بگیرد. نکات برنامه نویسی به کار رفته در فیلم خیلی مورد توجه قرار گرفته است به همین دلیل حتما پیشنهاد میکنم این فیلم سینمایی رو تماشا کنید.

شبکه اجتماعی

انقلاب سیستم عامل (Revolution OS)

اگر مثل من عاشق لینوکس و نرم افزار آزاد هستید حتما باید این مستند رو ببینید چون به طور کلی داستان مستند در مورد جنبش نرم افزار آزادی است که در سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ داشت اتفاق میوفتاده. دلیل معروفیت این مستند بیشتر به خاطر مصاحبه هایی است که در طول داستان با بزرگان حوزه کامپیوتر مثل لینوکس تروالدز و ریچارد استامن و… داشته است . شاید فیلم در سال ۲۰۰۱ منتشر شده باشد ولی میتواند اطلاعات خوبی رو به شما آرائه دهد که ممکنه به دردتون بخورد.

انقلاب سیستم عامل

سخن پایانی

اگر سوالی دارید یا به نظر شما فیلم و سریالی در مقاله جاش خالیه حتما نظر خودتون رو به ایمیل من ارسال کنید.